ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiКниги по рубрикам

> алфавитний указатель по авторами книг >Стаття 440. Розроблення, виробництво, придбання, зберігання, збут, транспортування зброї масового знищення


Розроблення, виробництво, придбання, зберігання,. збут, транспортування зброї масового знищення, забороненої міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,-
караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.
1. Об'єктом злочину є порядок поводження зі зброєю масового знищення, який забезпечує безпеку людства і міжнародний правопорядок.
2Предмет його - зброя масового знищення, заборонена міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана ВР. Про поняття і види такої зброї див, коментар до ст. 439.
Фактично, якщо виходити із змісту відповідних міжнародних договорів, цією статтею передбачено відповідальність тільки за:
1) розроблення та виробництво ядерної, хімічної і біологічної (бактеріологічної) зброї; 2) придбання, збут і транспортування ядерної зброї; 3) зберігання, але тільки на дні морів і океанів та в його надрах, будь-яких видів зброї масового знищення.
3. З об'єктивної сторони злочин може мати прояв у суспільне небезпечних діях або бездіяльності, Формами його можуть бути такі стосовно відповідних,видів зброї; Ї) розроблення - всі стадії робіт до початку серійного виробництва (прикладні дослідження, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, проектування тощо); 2) виробництво - всі стадії створення (будівництво, виготовлення,.випробування тощо); 3) придбання; 4) зберігання - розміщення предметів у певному місці; 5) збут; 6) транспортування - перевезення предметів із одного місця в інше транспортними засобами. Про поняття придбання, збут див. коментар до ст.198.
4. Суб'єкт злочину - за-гальний,
5. Суб'єктивна сторона характеризується умислом.
Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, в космічному просторі та під водою від 5 серпня 1963р. Ратифікований СРСР 25 вересня 1963р.
Договір про не розповсюдження ядерної зброї від І липня 1968р. Україна приєдналась до Договору 16 листопада 1994 p.
Договір про заборону розміщення на дт морів і океанів та в його надрах ядерної зброї та інших видів зброї масового знищення від 1! лютого 5 971 p. Ратифікований СРСР 28 червня 1971р.
Конвенція про заборону розроблення, виробництва та накопичування бактеріологічної /біологічної) і токсинної зброї та про її знищення від 10 квітня 1972 p.
Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення від ІЗ січня 1993 p. Ратифікована Україною
16 жовтня S 998 p.
Конвенція про ядерну безпеку від 20 вересня 1994 p. Ратифікована Україною
17 грудня 1997р.
Угода між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 21 вересня !995р. Ратифікована Україною 37 грудня 1997р.
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань від 27 вересня 1996р. Ратифікований Україною 16 листопада 20.00 р. .. . •


Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2021