ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiКниги по рубрикам

> алфавитний указатель по авторами книг >Стаття 420. Порушення статутних правил несення бойового чергування


і. Порушення статутних правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення i відбиття раптового нападу на Україну <^° Мя захисту та безпеки України,-
карається позбавленням волі на строк до трьох років.
2. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що спричинило тяжкі наслідки,-
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
3. Діяння, передбачені частинами першою і другою цієї
статті, що вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці,-
караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років-
I. Об'єктом злочину є порядок несення бойового чергування 2 3 об'єктивної сторони злочин полягає в порушенні правил несення бойового чергування (бойової служби).
Бойове чергування є виконанням бойового завдання, яке здійснюється черговими силами і засобами, призначеними від військових частин, з метою своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та забезпечення безпеки України У ВМС бойове чергування є найвищою формою підтримання бойової готовності у мирний час.
Порушення правил несення бойового чергування можуть полягати в невиконанні командиром військової частини, його заступниками чи іншими особами за їх дорученням обов'язку щодо проведення перевірки несення бойового чергування, у відданні командиром чергових сил і засобів особовому складу наказів, що відволікають його від виконання обов'язків несення бойового чергування, в передачі військовослужбовцями особового складу чергової зміни під час несення бойового чергування будь-кому, хоча б тимчасово, виконання своїх обов'язків без дозволу командира чергових сил і засобів, у відволіканні їх на справи, не пов'язані з виконанням зазначених обов'язків, в самовільному залишенні бойового поста чи іншого місця несення бойового чергування тощо.
Порушення правил несення бойового чергування, поєднане з порушенням порядку використання повітряного простору України (здійснення, несанкціонованих пусків ракет, стрільби тощо) кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених ст. ст. 282 і 420.
3. Суб'єктом злочину є військовослужбовець (військовозобов'язаний під час проходження зборів), який входить до складу чергових сил бойового чергування, тобто до бойових обслуг, чергових змін пунктів управління, сил і засобів бойового забезпечення та обслуговування.
4 Суб'єктивна сторона злочину може характеризуватися як умислом, так і необережністю.
5 Гяжкшии наслідками порушення правил бойового чергування (бойової служби), які є кваліфікуючою ознакою злочину, мають визнаватися вторгнення на територію України або в п територіальне море іноземного повітряного чи морського судна, виведення з ладу ; бойової техніки, що зробило неможливим чи значно ускладнило поf дальше виконання частиною чи підрозділом бойових завдань, ви\ крадеиня (угон) повітряних чи морських суден, що належать Укра-
' ЇНІ, ТОЩО
Особливо кваліфікуючими ознаками злочину є вчинення його в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, у
Статут внутрішньої служби Збройних Сил України від 24 березня 1999 р.
(розділ 9)
34 Коментар кодеіссу.


Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2021