ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiКниги по рубрикам

> алфавитний указатель по авторами книг >Стаття 261. Напад на об'єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення


Напад на об'єкти, на яких виготовляються, зберігаються, використовуються або якими транспортуються радіоактивні, хімічні, біологічні чи вибухонебезпечні матеріали, речовини, предмети, з метою захоплення, пошкодження або знищення цих об'єктів-
карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.
1. Об'єктом злочину є безпека об'єктів, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення. Порушення не. доторканності таких об'єктів, протиправне насильницьке проникнення на них загрожує порушенням технологічного процесу . порядку зберігання загальнонебезпечних предметів, а тим самим життю, здоров'ю, іншим правоохоронюваним благам, всій громадській безпеці.
Об'єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення,- це виробництва, сховища, транспортні засоби, наукові установи, військові частини та інші об'єкти, на яких виготовляються, зберігаються, використовуються або якими транспортуються радіоактивні, хімічні, біологічні та вибухонебезпечні матеріали, речовини, предметиПро перелік таких об'єктів див. також коментар до ст. 236.
2. Об'єктивна сторона злочину характеризується нападом на зазначені об'єкти. Про поняття нападу див. коментар до ст. 257. При
вчиненні цього злочину він полягає у подоланні опору охорони чи


інших працівників відповідного об'єкта шляхом застосування насильства чи погрози, встановленні над усім таким об'єктом чи його частиною фактичного панування, отриманні можливості розпоряджатися предметами, які становлять підвищену небезпеку для оточення.
3. Суб'єкт злочину загальний.
4. Суб'єктивна сторона нападу на об'єкти, які становлять підвищену небезпеку для оточення, характеризується умисною виною і спеціальною метою - захоплення; пошкодження або знищення таких об'єктів. При цьому винний розуміє, що його діяння спрямоване проти об'єкта, на якому розміщені загальнонебезпечні предмети, знає про потенційну шкідливість таких речовин. Тим самим вій усвідомлює суспільне небезпечний характер своєї дії та передбачає можливість заподіяння шкоди для громадської безпеки.
Закон України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" від 8 червня 2000р.
Закон України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" від 18 січня 2001р.
Перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Затверджений постановою КМ № 554 від 27 липня 1995р.
Положення про класифікацію надзвичайних ситуацій. Затверджене-постановою КМ№ 1099 від 15 липня 1998р.


Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2021